Knight, Robert Principal
Huey, Flynt Assistant Principal
Garcia, Nicole Assistant Principal
Alvarado, Vanessa Counselor
Zepeda, Debra Counselor

Ainsley, Missy PLATO
Andrews, Kyle Theater Arts
Atkinson, Bambi ELA
Bader, Sally Business Information, Management/Accounting
Barr, April Special Education, Athletics
Barr, Cy DAEC, Athletics
Billnitzer, Philip Journalism, Yearbook
Bippert, Elizabeth ELA/Special Education
Blue, Jennifer Math
Eddy, Sandra English
Fohn, Kathleen Special Education
Geter, Arsenio PE, Athletics
Gonzales, Frank Math
Gonzales, Shannon Spanish
Graff, Laura Technology Facilitator
Graham, Alexander DAEC
Haby, Gabrielle Curriculum & Instruction, Dual Enrollment Chemistry
Harris, Clayton Special Education Coordinator, Girls' Athletic Coordinator, Head Girls' Basketball
Harris, Judith English, Athletics
Howard, Kelly Family & Consumer Sciences
Hulett, David Social Studies
Jones, Cindy Math, SAC
Kailimai, Kris Spanish
Kailipaka, Chad Business Management, Athletics
Lawler, Martin Social Studies, Athletics
Lutz, Brianna Math, Athletics
Marchese, Clint Band
Miller, Marilyn English
Miller, Shelby Agriscience
Monteiro, Juliana Art
Mora, Araceli Spanish
Nes, Razvan Science
Neuman, Allen Science
Neuman, David Special Education, Athletics
Nickols, Veronica Science
Nolan, Sha Special Education
Oefinger, Lauren Science, SAC
Proctor, George Social Studies, SAC, Athletics
Ramirez, Felicia Math
Ratliff, Brett Athletic Director
Sagredo, Daniela Computer Science
Santellan, Shauna Special Education, English
Schulte, Chris English, Athletics
Steward, Leon Band Director
Stiteler, Hank Professional Communication, Athletics
Sutton, Sean English
Tatsch, Tim Agriscience
Trees, David Social Studies, Athletics
Trevino, Sylvia Family & Consumer Sciences
Turner, Travis Building Construction Trades
White, Sheldon Athletic Trainer, Adaptive PE
Woelfler, Chelsea Agriscience
Zinsmeyer, Janice Science

Cortez, Gabe
Graff, Laura Technology Facilitator
Meuth, Kami Librarian
Photo Manager, HHS
Ramirez, Rachel Secretary
Rivera, Jennifer School Nurse
Stine, Sheryl Attendance Clerk
Valles, Art Truancy Officer
Webmaster, HHS
Zinsmeyer, Mary PEIMS Clerk

Catalani, Bailey Coach
Peters, Mary Jo
Webmaster, Hondo